Android

WhatsApp Mesaj Kaldırma Süresini 4096 Saniyeye Çıkarıyor

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma ve haberleşme uygulaması WhatsApp, gönderilen mesajı kaldırma süresini 4096 saniyeye çıkaracak.

WhatsApp‘ta gönderilen mesajı kaldırma özelliği geçen yılın son çeyreğinde gelmişti. ‘WhatsApp Gönderilen Mesaj Nasıl Geri Alınır?‘ başlıklı yazımda bu özelliği sizlerle paylaşmıştım. Farkında olmayanlar olabilir şu anda gönderilen mesajı 420 saniye (7 dakika) içinde geri alınabiliyor. Birkaç güncelleme içinde WhatsApp mesajı geri almak için gereken süreyi biraz daha esnetecek ve 4096 saniyeye (68 dakika 16 saniye) çıkaracak. WhatsApp beta (v2.18.69) güncellemesinde bu fark edildi. Öncelikli olarak Android cihazlar için bu güncellemenin geleceği belirtiliyor.

Bu güncelleme ile WhatsApp‘a gelecek yeni bir özellik daha keşfedildi. İletilmiş mesaj özelliği ile WhatsApp spam mesajların önüne geçmeyi hedefliyor. Eğer biri başkasından gelen mesajı veya herhangi bir mesajı size yönlendirirse gelen mesajın üzerinde ‘İletilen Mesaj‘ şeklinde bir uyarı çıkacak. Böylece gelen mesajın spam veya sahte olduğu kullanıcı tarafından anlaşılacak.

Yeni gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmayı sürdüreceğim. Takipte kalın!

Yorumlarınızı bu yayının altında paylaşabilirsiniz.

Yayını beğendiyseniz sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.

Mobil Haberler kategorisinden daha çok yayını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Comment here