AndroidIOSMobil

Google Play Store’daki Bitcoin Madencilik Uygulamaları Kaldırılıyor

Google Play Store’daki tüm Bitcoin madencilik uygulamaları kaldırılıyor. Peki Google neden kripto para birimlerine karşı böyle bir hamle yaptı. Detaylara bakalım.

Google, kripto para birimlerine karşı son hamlesinde Play Store‘dan tüm Bitcoin ve kripto para madencilik uygulamalarını kaldırdı. Bu karardan önce Google, Chrome tarayıcısına ait kripto para uzantılarını kaldırmıştı.

Peki Google neden Bitcoin gibi kripto para birimlerine karşı bu tür önlemler alıyor? Bunun nedeni olarak kripto para madenciliğinin bilgisayar ve akıllı telefonların işlemcilerine zarar vermesi gösteriliyor. Aynı zamanda kripto paralar cihaza ve Wi-Fi’ya kötü amaçlı yazılımların,virüslerin bulaşmasına neden olabiliyor.

Rusya merkezli güvenlik şirketi Kaspersky daha önce Monero adlı kripto paranın bilgisayar veya akıllı telefonunun işlemcisine hatta bataryasına zarar verdiğini göstermişti.

Google, kripto para uygulamalarını ve Chrome uzantılarını yasaklamakla da kalmadı kripto para şirketlerinin reklamlarının yayınlanmasını da yasakladı. İlerleyen günlerde Google veya başka şirketlerin kripto paralar üzerinde ne gibi kararlar alacağını hep birlikte göreceğiz. Gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.Takipte kalın.

Sizler de yorumlarınızı bu yayının altında paylaşabilirsiniz.

Yayını beğendiyseniz sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.

Bilim ve teknoloji alanındaki diğer gelişmeleri incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Comment here