Otomobil

Ford, Ready.Shop.Go ile araba satın alımında devrim yapıyor.

Ford, otomobil satışlarındaki bazı sıkıntıları gidermek amacıyla, internetin gücünü de arkasına alarak mümkün olduğunca basit ve şeffaf bir halde bu işlemleri gerçekleştirmek için yeni bir sistem tasarlıyor.

Bayilikten araba alırken mecburen girdiğiniz bu süreç gerçekten berbat. Zaman alıcı ve oldukça sıkıntılı bir süreç, ve uymak olduğunuz kuralların olduğu çek işleri vs. bir dünya anlaşmaların imzalandığı bir ortam. Ford , Ready.Shop.Go adını verdiği sistem ile bu sorunların hepsini ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Ready.Shop.Go. potansiyel alıcıların bir araba bulabilmesine, fiyatlandırma ve tekliflere bakmasına uygun şartlar sağlıyor. Bunun yanında, test sürüşü için plan yapmasına, kredi ve benzeri ihtiyaçlar için başvuruda bulunmalarına olanak sağlıyor. Bunların yanında alım satım değerlerini tahmin etmesine ve daha sonra 48 saate kadar bir anlaşma yapmasına olanak tanımakta. Muhteşem bir çevrimiçi bir ortam sunmakta. Bu, mükemmel düzeydeki güzel fırsatlarının yanı sıra, işlem sırasında tüketilecek olan iğrenç bayi kahvelerinden de kurtulmuş olacağız. Kahve demeye de bin şahit lazım..

Ford, Ready.Shop.Go. sistemi ile devrim yapmakta.

ABD Pazarlama, Satış ve Servis başkan yardımcısı Mark LaNeve “Müşterilerimiz, ister günlük işlerini yapsın isterse aileleriyle vakit geçiriyor olsun, meşgul insanlardır. Değerli olan süreleri azdır ve sorun çıkma olasılığı da daha fazladır. Ready.Shop.Go., Çevrimiçi olarak istediği en güzel araçları aracı bulmalarını sağlar. Satıcıda gerçekten daha az zaman geçirmelerine ve yeni yolculuklarını daha erken gitmelerini sağlıyor.” demekte.

Showroom’a gitmeden önce, bayinin sizinle nasıl ne tür şekilde iletişim kurabileceğini ve kiminle uğraşacağınızı tam olarak bilmek, çevrimiçi olarak şeffaf bir şekilde tüm fiyatları görmek ve bir satış görevlisiyle konuşmadan önce hangi bilgilere sahip olduğunu da bilmek, alıcılar için stresi azaltmak için harika bir yöntem olduğunu düşünüyorum.

“Bayilerimizle Ready.Shop.Go geliştirmek için çalıştığımız gibi, aynı zamanda bu deneyimin hem müşterilerimize hem de bayilerimize fayda sağladığından emin olmak önemli” diyor. LaNeve , “Bu deneyim, müşterilerin bir araç seçmesi için gereken işlevselliği ve esnekliği sunuyor. Tercih ettikleri bayilikler, daha sonra bir galeriye girmeden önce bunları yapabiliyor. Hem müşterilere hem de bayilere zaman kazandırmak için finansman başvurusunu çevrimiçi ortamda yapıyorlar. ” Mükemmel bir sistem doğrusu.

Ready.Shop.Go. bu ay Midwestern Ford bayilerinde kullanıma açılacak ve dolayısıyla sistem yürür bir şekilde de ilk testleri yapılacak. Platformun yıl sonuna kadar ülke çapında yaygınlaşıp geniş kitleler tarafından kullanılması bekleniyor.

Comment here