Oyun

METRO 2033 OYUN İNCELEMESİ (REDUX OLAYI DA VAR)

METRO 2033 OYUN İNCELEMESİ (REDUX OLAYI DA VAR)

Bir incelemeyle daha karşınızdayız. Metro 2033, şimdi diyecem ki kitabı da var biliyor musunuz? Belli bir kitle “Biliyoruz da bize ne a…” diyecek. Bir kısmınızda “Allah Allah hiç duymadım yoksa kesin okurdum.”(OKUMADI)diyecek. “Biliyordum da okuyamadım ya” diyenleri de duyuyoruz. Neyse orası bizi bağlamaz. Bu oyunu oynarken o kadar farklı duygulara kapıldım ki. Oyun zaten süper bir atmosferde başlıyor. Oyunun nerdeyse sonunu başında oynuyoruz. Sonra da tekrar başından başlıyoruz. Kendimizi hikâyeye bıraktığımız da oyun zaten hızlı bir şekilde akıyor. Silah çeşitliliği de var. Hatta silahlara istediğiniz özellikleri bile verebiliyorsunuz. Seslendirmeleri ben beğendim. Sizi oyunun içine adapte ediyor. Sabah dan beri övüyoruz. Şimdi sıra gömmede. Bazen canavarların algoritması o kadar kötüydü görünür bir yerde yüzünüzü duvara dönün ses yapmayın sizi görmüyorlar. Yani o kadar belli ki yapay zeka mevzusunu pek yapamamışlar. Grafiklerde de kırılmalar göze çarpıyor. Aman oyunun öyle bir atmosferi var ki bunları görmezden gelip dalıp gidebiliyorsunuz. Bu arada o uçan yaratıkları dizayn eden ve yapan ne kadar kişi varsa hepsinin Allah ………………………  Ulan bu cibilliyetsiz kuştan bozmalara sizin kafanızı çıkarmayı bekleyip bekleyip üzerinize atlıyor. Bakın ben bunlar yüzünden sinir hastası olmuş olabilirim. Ulan paranoyak oldum dışarı çıktığım da havaya baka bak dolaşıyordum. Benden tavsiye bunları görünce kaçın kaçabildiğiniz kadar.Ahanda o bu :

 

HİKAYE  

Oyunumuz nükleer patlama sonrasında Moskova metrolarında geçiyor. Artyom karakterini yönlendiriyoruz. Metrolar a küçük şehirler kurulmuş. Biz bu şehirler arasında seyahat edip. Oyunun büyük bir kısmında Polis ‘i(Miller olması lazım) arıyoruz. Daha fazlası spoiler olur ve ben oyunda da spoiler verilmesine karşıyım.

OYNANIŞ VE EKİPMAN

Çok klasik bir fps oynanışı var fazla değinecek bir nokta yok aslında. Asıl değinilmesi gereken yer ekipmanlar. Klasik silahlar dışında kendi tasarladıkları silahlar var ki bunlar oyuna çok güzel bir hava katıyor.

ABİCİM VARSA Bİ TAKTİĞİN ALIRIM,

Tabi canım kardeşim, nerdeyse her deliğin altına bakın ve kurşunlarınızı boşa harcamamaya çalışın. Bir silahı düzgün seçin ve geliştirin. Özellikleri de okuyarak seçin. Tüneller de işe yarayan ve açık hava da yarayanlar var. Neo nazi ve karşıtları arasında savaş da kalıyorsunuz köprüde önce ışıkları vurun. Bu sizi görünmez yapıp zaman kazandıracak.

REDUX OLAYI

Oyunun grafiklerini güncellemişler başka bir numarası yok.

Şu da Trailer izleyin bir fikir edinirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=Xc2hhef-Nzo

“TAMAM BİRADER ÖZET GEÇ”

HİKAYE 8.5
MULTİPLAYER
OYNANABİLİRLİK 9.0
EKİPMAN 10.0
GÖREV ÇEŞİTİ 8.0
GRAFİK 7.5
STRATEJİ GEREKSİNİMİ 7.5
TEKNOKSİT PUANI 8.4

 

Comment here