GüvenlikHaberİnternet

Amazon’un Yeni Bulut Özelliği İnternet Sitelerinin Çökmesini Önleyecek

Dünyanın en büyük e-ticaret sitesi olan Amazon aynı zamanda bulut bilişim şirketidir. Amazon’un yeni bulut sistemi internet sitelerinin yoğun trafik nedeniyle yavaşlamasını ve çökmesini önleyecek.

İnternet sitelerinin bazen yoğun bir şekilde trafik alması sitelerin yavaşlamasına hatta çökmesine neden olabiliyor. Ülkemizde herhangi bir sınav sonucunun açıklanmasında veya herhangi bir yere başvuru sürecinde sitelerin yavaşlaması ve çökmesiyle karşılaşabiliyoruz. Dünyada da özellikle yoğun nüfuslu yerlerde indirimli alışverişte, konser biletlerinin satışında yaşanan yoğunluktan dolayı siteler çökebiliyor. Bu durumda hem müşteri mağdur oluyor hem de site sahibi maddi zarara uğruyor. İşte bu tür durumlar için Amazon yeni bir bulut sistemi geliştirdi.

Amazon, şirketlerin kendi uygulamalarına ve web sitelerine hızlı bir şekilde kapasite eklemelerine olanak tanıyan ve işlerini hızlı bir şekilde yapmalarına olanak tanıyan yeni bir bulut özelliği sunuyor. Amazon tarafından geliştirilen Aurora Serverless, işletmelerin ve platformların, yeni bir uygulamanın ya da bir haber sitesinde yer alan yeni bir haberin beklenmedik trafik taleplerini karşılamasına yardımcı olacak. Trafikteki bir artış veya düşüş fark edildiğinde, şirketin otomatik olarak ek alana erişmesini, ayarlanmasını ve durdurulmasını sağlayacaktır.

Yorumlarınızı bu yayının altında paylaşabilirsiniz.

Yayını beğendiyseniz sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.

Bilim ve teknoloji alanında daha çok yayına erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Comment here