Mobil

Samsung Galaxy S9’un kamerası minyatür DSLR çıktı

Samsung’un kendine oldukça güvendiği Galaxy S9’un kamerası YouTuber JerryRigEverything tarafından incelendi. Cihazın içini açan YouTuber, DSLR kameralarda kullanılan çoklu diyafram mekanizmasıyla karşılaştı.

 

Galaxy S9’un kamerası minyatür DSLR çıktı.

 

Bük teknoloji devi Samsung’un Galaxy S9 sloganı “Camera Reimagined” idi. Yani “Kamera Yeniden Tasarlandı”. Bu, şimdiye kadarki çıkarılan en yeni Samsung telefonu olan Galaxy S9’un en iyi DxOMark skoruyla kanıtlandı. Ancak benchmark puanları her yeni telefonla baştan sona değişiyor. Samsung’un gerçek başarısı, Galaxy S9’un değişken diyafram lensini derinden inceleyince ortaya çıkıyor. Bu bir akıllı telefonda daha önce görülmemiş bir sistem olarak karşımıza çıkmakta. JerryRigEverything ise Galaxy S9’unu bilim için feda etmeye istekli biriydi ve bunu yaptı daha sonrasında ise bunu Youtube’ta paylaştı.

YouTube’da JerryRigEverything olarak tanıdığımız gerçek adı ise Zack Nelson, Samsung’un Galaxy S9’un kamerasını paldır küldür kırmak yerine titiz bir şekilde açmaya çalıştı. Nelson bunu yapınca DSLR kameralarda kullanılan çoklu diyafram mekanizmasıyla karşılaştı.

Samsung’un Galaxy S9’un kamera lensi f / 1.5 ve f / 2.4 diyaframlar arasında geçiş yapmak için genişleyen ve değişen halka şeklideki bir bıçağa sahip. Bu, birkaç küçük ama önemli farklarla birlikte çoklu diyaframlar sunmak için DSLR’lerde kullanılan aynı mekanizma. Kamera diyaframları, bir yanda ayarlanan çoklu kanatları kullanır ve ikiden fazla diyafram ayarına sahiptir. Bu sınırlamaya rağmen, Samsung Galaxy S9 da böyle küçük bir alanda benzer bir özelliği nasıl sıkıştırabildiği sistemi tasarlaması ve telefona uygulaması oldukça etkileyici. Mobil fotoğrafçılar Samsung’un ve diğer büyük telefon üreticilerinin bu alandaki gelişmelirine kesinlikle dikkat edip bundan sonraki yeni telefon alımlarına bunları dikkate alarak yapacaktır.

 

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi yorum kısmında belirtirseniz oldukça memnun oluruz.

Comment here