DonanımTeknoloji

Piyasanın En Baba Ekran Kartları

Geldik piyasanın en baba ekran kartlarına.Gamerlar için vazgeçilmezlerin başında tabiki ekran kartı geliyor. Çünkü ekran kartları oyunlardaki performansı en çok etkileyen bileşendir.Bunun yanı sıra işlemcinin de performansa çok büyük etkisi vardır ama bir ekran kartı etmez.Dolarla paralel olarak yükselen bu fiyatlar günümüzde malesef ki devasa rakamlara yükselmiş durumda. Ne yazik ki asgari ücretle çalışan bir çalışan için bu ekran kartları hayal olmaktadır.Ancak daha uygun fiyatada sistem toplayabileceğiniz ekran kartları mevcuttur.Ama bugün ki konumuz piyasanın en baba ekran kartlarını listelemek.

NVIDIA GEFORCE RTX 2080Ti

Yeni çıkan Nvidia ekran kartları gündeme bomba gibi düştü.Nvidia ‘ nın satışa sunmuş olduğu RTX2080 ve RTX2080Ti versiyonları piyasanın en üst noktasında baba koltuğunda oturmaktadır. Ancak fiyatına gelecek olursak baba koltuğunda oturması çoğu kişiyi ilgilendirmiyor :).Ancak özelliklerine gelecek olursak daha çok fps vermek yerine bu ekran kartındaki amaçlanan olay ışıkların daha iyi yansıtılması ve daha gerçekçi bir oyun deneyimi sunmasıdır ancak bununla birlikte de fps bakımından da büyük bir artış söz konusu.

Listede verilen fiyatlar dolar bağlı olup doların yükselip düşmesi ile değişkenlik gösterebilirmektedir.Fiyatlar vatan bilgisayar üzerinden verilmektedir.

PİYASANIN EN BABA EKRAN KARTLARI LİSTESİ

1-Asus Geforce Dual-RTX 2080Tİ (11.916 TL)
2-PNY Nvidia Quadro P4000 (8.413 TL – Oyun için değildir)
3-Evga GTX 1080Ti (7.901 TL)
4-Asus Geforce Dual-RTX 2080 (7.893 TL)
5-Gigabyte GTX1080Ti (7.853 TL)

İlk 5 ekran kartları bu şekildedir. Gördüğümüz gibi fiyatlar yüksek ancak daha uyguna da ekran kartları mevcuttur yakında onun da blogu da gelebilir.

Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın...